http://imged.pl/hauck-nosidlo-nosidelko-ergonomiczne-3-opcje-nosze-3818040.html
Będzie krótko ale na temat.
Firmy powszechnie uważane za przyjazne dzieciom, coraz częściej oferują rzeczy, które są delikatnie mówiąc, szkodliwe. Do takich produktów można zaliczyć wisiadła, które przez owe firmy nazywane są nosidłami, chociaż obok nich nawet nie leżały. Moim marzeniem jest aby rodzice przed zakupem takiego wisiadła posiedzieli w nim przez kilka minut. Nie trzeba być fizjoterapeutą aby zauważyć nieprawidłową postawę dziecka.
Czym są wisiadła? Niedrogie, usztywnione, z bardzo wąskim panelem między nóżkami. Dziecko włożone do wisiadła cały swoj ciężar utrzymuje na kroczu, niczym nie podparte nóżki zwisają bezwładnie co jest niekorzystne dla stawów biodrowych. Nie jest również zachowana zaokrąglona naturalna pozycja a kręgosłup nie jest niczym podtrzymany.
Ich przeciwieństwem są m.in. nosidła ergonomiczne, które mają szeroki panel (najlepiej aby był on od kolanka do kolanka, min. 37cm), nóżki są w pozycji "żabki" czyli pozycji fizjologicznej, plecy zaokrąglone, kręgosłup podparty.
Jeszcze gorsze jest noszenie dziecka przodem do świata. NIGDY ale to PRZENIGDY nie nosimy dziecka w nosidle przodem do świata. Takie ułożenie sprawia, że cały ciężar dziecka podtrzymany jest na kroczu, nóżki zwisają w dół bez możliwości podciągnięcia ich ku górze i na boki a kręgosłup wygina się w sposób nienaturalny - dociskany przez osobę noszącą, główka nie ma podparcia a całe ciało kiwa się na wszystkie strony.
Niżej przybliżę Wam nieco różnicę wizualną pomiędzy wisiadłem a prawidłowym nosidłem.
Jak dla mnie to już same zdjęcia są ogromnym argumentem przeciwko używaniu wisiadeł.
Jeszcze jedna bardzo ważna rzecz. Do wszelkiego typu nosideł, mei tai itp. wkładamy dziecko SIEDZĄCE. Wcześniej tylko w chuście.
Stitches can also be knit on a base with the pegs arranged in rows, also known as a knitting board. This creates a fabric that is double sided. garngrossist
OdpowiedzUsuń